Poporodní návštěvy

Narození dítěte je vnímáno jako jedno z nejradostnějších období v životě ženy. Pozitivní emoce však bohužel často tlumí nepříjemné následky, které si maminka přináší z porodnice spolu s novorozenětem. Řeč je o zdravotních poraněních vzniklých během porodu – častém problému, o kterém se ale moc nemluví.

Právě očekávání a nároky, které na ženu klade rodina a péče o novorozence, v kontrastu s její omezenou zdravotní kondicí a v kombinaci s přirozenou poporodní hormonální disbalancí, mohou vést k plačtivosti, špatnému psychickému stavu i lehkým formám deprese. Proto našim klientkám v době po propuštění z porodnice nabízíme možnost návštěvy porodní asistentky v jejím domácím prostředí, kdy porodní asistentka klientku kontaktuje a domluví si s ní termín, který jí bude nejlépe vyhovovat.

Porodní asistentka navštíví maminku doma, takže odpadá únavné trmácení se a čekání u lékaře v přestávce mezi kojením. Zkontroluje a zhodnotí aktuální zdravotní stav maminky, doporučí nejvhodnější způsob léčby poranění a je-li to zapotřebí, na místě jej ošetří, poradí, jak masírovat jizvy po císařském řezu, aby se bez následků zahojily. Zkrátka udělá maximum pro to, aby maminka byla spokojená, cítila se dobře a její psychický i fyzický stav se den ode dne zlepšoval. Porodní asistentka při své návštěvě samozřejmě zkontroluje i novorozeně, poradí s péčí o něj, s kojením.... Primárně ale přichází kvůli mamince, kdy kontroluje krevní tlak, pulz, poporodní krvácení, epiziotomii či jizvu po císařském řezu.

NA CO SE ŽENY NEJČASTĚJI PTAJÍ?

Při jákemkoliv problému máte možnost kontaktovat porodní asistentku Jiřinu Bachtíkovou na tel. 603329659.