Lymfodrenáže

Masáže pomocí přístroje LYMFOVEN přispívají k obnovení a zvýšení oběhu lymfy.

Lymfatická masáž je speciální masáž na rozproudění lymfy v lymfatických cestách, prokrvení pokožky, zlepšení metabolizmu a velmi dobře působí na bolesti nohou ze sedavé práce, vyčerpanosti a proti únavě.

Tato zvlášť jemná a harmonická masáž aktivuje tok lymfy, uvolňuje škodlivé látky z tkání, aktivuje obranný systém organizmu a je také vynikajícím prostředkem fyzioterapii při sportu.

Výkony provádí vždy odborný zdravotnický personál.
Bezkonkurenční cena.

Kontakt pro objednání:
tel.: +420 583 311 222
email: feminaplus@feminaplus.cz

CO JE LYMFATICKÝ SYSTÉM?

Lymfatický systém je tvořen sítí jemných cév, které zprostředkovávají spojení mezi tepnami a žílami krevního oběhu. Z vlásečnic (tenkých cévek) na konci tepen je filtrována do tkáně tekutina - míza, lymfa - která obsahuje živiny, obranné látky a minerály, nutné pro fungování všech orgánů našeho těla.

Základem mízy je voda. Ve tkáni se dodané suroviny spotřebují a produkty výměny látek se opět dostávají do lymfy. Ta je filtrována mízními uzlinami a postupně se zesilujícími mízními cévkami je transportována zpět do krevního oběhu, tentokrát ovšem do jeho žilní části. Množství lymfy vyprodukované a kolující v tomto systému lze odhadnout na cca 4 - 5 litrů za den. Pohyb mízy mezi tepenným a žilním koncem krevního oběhu je umožněn jednak tlakovým rozdílem mezi tepnou a žilou (jakési prosakování pod tlakem), ale i hlavně činností svalů, které svými stahy lymfu posunují ve tkáni a mízních cestách.

Zpomalením toku lymfy, například dlouhodobou omezenou hybností v důsledku upoutání na lůžko, dochází k hromadění tekutiny ve tkáních, čímž vznikají otoky. Dlouhodobé setrvání mízy v mezibuněčných prostorách má pak za následek ukládání odpadových látek a látek bílkovinné povahy v těchto místech a zvětšování objemu tkáně, tedy trvalé otoky, například dolních končetin, spojené s bolestivým napětím a změnou barvy pokožky. Hromaděním odpadových látek mimo jiné vzniká i tzv. pomerančová kůže, tedy celulitida.

LYMFOMASÁŽ

V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80 % cév a uzlin končetin je v kůži a podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.

VÝZNAM LYMFOMASÁŽE, LYMFODRENÁŽE

Lymfomasáž (lymfodrenáž) aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Lymfatické cévy odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

MANUÁLNÍ A MECHANICKÁ LYMFODRENÁŽ

Manuální i mechanická lymfatická drenáž (lymfatická masáž), lymfodrenáž, využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou, stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech, zrychluje odvádění škodlivin z organizmu.

NABÍZÍME VÁM LYMFODRENÁŽ

Provádíme lymfatické masáže, které jsou vhodné jako preventivní ošetření u osob vystavených dlouhému stání, u zaměstnanců v obchodě, v dopravě a podobně.
Lymfatická masáž pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Užívá se pro zlepšení stavu pokožky zejména dekoltu a obličeje, k prevenci vrásek, jako účinný prostředek při boji s celulitidou.

LYMFODRENÁŽ

Lymfodrenáž je druh hmatové techniky masáže. Provádění lymfodrenáže napomáhá aktivovat mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Při rozproudění lymfy v těle dochází k odstraňování škodlivin (toxických látek). Lymfodrenáž také napomáhá regeneraci organismu. Lymfodrenáž se používá jak na léčbu lymfedémů, tak jako prevence u osob, které jsou vystaveny dlouhému stání či sezení v nezměněné poloze (např. letušky, prodavačky, kadeřnice, programátoři). Tím, že lymfodrenáž napomáhá rychlejší regeneraci, používá se po fyzické zátěži při vrcholovém a rekreačním sportu, ale také po zátěži psychické.

K nejčastějším indikacím lymfodrenáže patří pacienti s lymfatickými otoky (lymfedémy). Otoky vznikají druhotně po operacích nebo radioterapii. Lymfodrenáž je důležitá jako prevence a léčba pooperačního nebo postradioterapeutického lymfedému. Nejčastěji tuto léčbu podstupují ženy po operaci prsu, které mají otok na horních končetinách, hrudní stěně nebo prsu.

Lymfodrenáž nachází své uplatnění i v kosmetických salónech. Zlepšuje stav pokožky, napomáhá v prevenci vrásek a k odstranění celulitidy.

K dosažení správného a účinného efektu je nutné provádět lymfodrenáže opakovaně.

INDIKACE LYMFODRENÁŽE

Zdravotní indikace

Kosmetika

Sport

Kontraindikace lymfodrenáží

 LYMFOVEN – PŘÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ

Lymfoven je přístroj, který provádí lymfodrenáž pomocí tlakové vlny. Nazýváme ji tlaková masáž - presoterapie. K lymfovenu patří dvě příslušenství – speciální návleky pro dolní nebo horní končetiny, které vypadají jako nafukovací kalhoty. Do těchto návleků je vháněn vzduch, tím se postupně nafukují a vytlačují lymfu z periferie do centra a zpět. Přístrojová lymfodrenáž probíhá opakující se tlakovou vlnou, tím aktivuje mízní systém (lymfatické cévy) a pomáhá odtoku toxických látek, které jsou zadržovány v těle.