Vaginální rejuvenace

OMLAZENÍ IMTIMNÍCH PARTIÍ - CO2 LASER

Laserová rejuvenace, neboli také proces omlazení pochvy, je rychlý, naprosto bezbolestný operační zákrok, který nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Tohoto zázraku dosáhneme pomocí přístroje CO2 laseru. Podstatou CO2 laseru je využití termálního efektu, který působí na kolagen poševní sliznice.

Díky tomu dojde k zesílení, zpevnění a hlavně k významnému zlepšení elasticity stěny pochvy.

Pro koho je rejuvenace vhodná

Podrobné informace k laserové rejuvenaci

Před provedením samotného zákroku není nutná žádná speciální příprava. Zákrok provádí vyškolený specialista vzdělaný v oboru urogynekologie.

Jak už bylo dříve řečeno, laserová rejuvenace je zcela bezbolestný operační zákrok, ke kterému není potřeba aplikovat žádnou formu anestezie. Pochva se důkladně vytře suchým tampónem a po té se zavede speciální vaginální část laseru, pomocí kterého lékař aplikuje laserové záření do poševní sliznice.

Ošetřované klientky zpravidla necítí vůbec nic, zcela výjimečně vnímají pocit tepla, ale bez jakéhokoliv bolestivého vjemu. Celý zákrok trvá cca 20-30 minut. Po zákroku pacientka naprosto bez potíží odchází domů.

Jediné omezení, které je potřeba po zákroku dodržet, je , že asi týden by pacientka měla být bez pohlavního styku. Žádná další omezení po zákroku nejsou nutná.
Efekt ošetření nastupuje ihned po týdnu, maximální efekt však nastupuje cca za 2-3 měsíce od ošetření laserem. Většinou ale již samy pacientky pociťují efekt dříve.

Doporučujeme kontrolní vyšetření, ideálně lékařem, který zákrok sám prováděl, a to za 1-2 měsíce po výkonu.

Spolu s rejuvenací pochvy je možné na přání pacientky provést i frakční resurfacing zevního genitálu. Jde o zákrok, který vede k omlazení, zpevnění a vyhlazení kůže zevního genitálu. Na rozdíl od omlazení pochvy nejde o úplně bezbolestný výkon, a proto je nutné použít znecitlivující krém. Průběh výkonu, hojení a rekonvalescence je identický, jako při resurfacingu jiných části těla (obličej, dekolt, atd…). Laserový resurfacing není standartní součástí rejuvenace pochvy, hradí se zvlášť. Nelze jednoznačně říci, zda je, či bude nutné laserovou rejuvenaci opakovat. Jde o individuální posouzení, nejlépe lékařem, který výkon prováděl. Jestliže laser provádíme pro lehký pokles poševních stěn bez dalších potíží, pak bude stačit jen jedno ošetření. Jiná situace nastává u pacientek, kde je pokles výraznější nebo mají potíže s udržením moči. Tady je přímo nutné provést zákrok 3×. Ideální odstup mezi jednotlivými ošetřeními je 1-2 měsíce od předchozího ošetření.

Laserové omlazení vaginy a zúžení pochvy je novinka, která opravdu pomáhá.

Opět budete moci žít naplno a navíc si tuto změnu zaručeně užije i váš partner.